Neerlands diep

Neerlands diep is de academie die ervoor zorgt dat de kennis over publieke bouw- en infraprojecten boven water komt en blijft. Het is een bundeling van de krachten van Kennis in het groot (King) en de Rijksprojectacademie (RPA). Twee programma’s die in 2008 door ProRail, Rijksvastgoedbedrijf, Rijkswaterstaat en de vier grote gemeenten in het leven zijn geroepen om de kwaliteit van projectmanagement van bouw- en infraprojecten te verhogen. Betere projecten als doel, het vergroten en uitwisselen van kennis het middel.

Wat doet Neerlands diep?

Wij zijn de organisatie voor leren en kennisdelen over het vak projectmanagement van grote bouw- en infrastructuurprojecten van semi-overheid. Op die manier dragen wij bij aan betere resultaten in grote bouw- en infrastructuurprojecten in Nederland, en een cultuur waarbij een transparante manier van werken en het uitwisselen van kennis en inzichten gemeengoed wordt. Ontstaan uit het netwerk en daarom een unieke positie in het groeiende woud van kennismanagementorganisaties: geen trainingsbureaus aan de zijlijn, maar met de laarzen in dezelfde modder, weten wij precies wat er leeft in onze projectorganisaties.

Verbinden

Onze grootste meerwaarde is ons netwerk. Een netwerk van de grootste en bijzonderste bouw- en infraprojecten die ons land rijk is. In dit netwerk is veel kennis beschikbaar, maar de meeste kennis zit in de hoofden van mensen. Deze individuele kennis en ervaringen moeten en willen we ontsluiten, verdiepen, verrijken en steeds weer vernieuwen. Het programmabureau dat Neerlands diep aanstuurt, heeft binnen dit netwerk een stimulerende, faciliterende en verbindende rol. 

Verrijken, verdiepen, vernieuwen

Een sterke projectmanager in een sterk team, daar werken we aan. Dit doen we door leertrajecten te ontwikkelen op basis van actuele thema’s en door maatwerk te leveren op zowel individueel als op teamniveau. De dagelijkse praktijk vormt zo de basis voor onze theoretische verdieping. Maar het dient ook als input voor verder onderzoek, want naast het ontwikkelen van leertrajecten adviseren en ondersteunen wij wetenschappers en universiteiten door ze te voorzien van relevante thema’s en ze te koppelen aan onze projecten.

Wie zijn Neerlands diep?

Neerlands diep staat niet op zichzelf. Wij zijn een echte netwerkorganisatie met een aantal vaste partners: Rijkswaterstaat, Rijksvastgoedbedrijf, ProRail en de vier grote gemeenten. Als netwerkprogramma onderzoeken wij steeds de mogelijkheid om samen te werken met onze projecten uit het projectennetwerk, maar ook met andere instellingen die zich bezighouden met de uitwisseling en ontwikkeling van kennis over het management van grote infrastructuurprojecten. Dit leidt regelmatig tot gezamenlijke onderzoeken of bijeenkomsten. Belangrijke partners zijn: TU Delft, TU Twente en Vrije Universiteit van Amsterdam

Ons team

Jaap Verkade

Programmamanagerjaap@neerlandsdiep.nl06-55195591

Guus Pieters

Programmamanagerguus@neerlandsdiep.nl06-52461689

Steven van Luipen

Programmamanagersteven@neerlandsdiep.nl06-24855463

Marjan Lont

Programmamanagermarjan@neerlandsdiep.nl06-13265328

Luc Boekesteijn

Programmamanagerluc@neerlandsdiep.nl06-51351150

Alijd Bunge

Programmamanageralijd@neerlandsdiep.nl06-13268835

Maarten Kraneveld

Manager Kennis & Ontwikkelingmaarten@neerlandsdiep.nl06-24104140

Nancy Schade

Projectondersteunernancy@neerlandsdiep.nl06-53645320

Petra Ravestein

Projectondersteunerpetra@neerlandsdiep.nl06-15359814

Maaike Ruiten – Hielkema

account-/relatiemanagermaaike@neerlandsdiep.nl06-11907959

Janine van Oosten

Adviseur Communicatiejanine@neerlandsdiep.nl0642344610

Hélène Kleijne

Programmamanager & teamcoachhelene@neerlandsdiep.nl06-52596688